Agnieszka Pol - laureat Konkursu Fundacji im. Nowickiego

Dane podstawowe:

Imię: Agnieszka
Nazwisko: Pol
Tytuł: mgr
Edycja: 10

Przed stypendium

Temat pracy magisterskiej: "Chemizm i jakość wód podziemnych GZWP na terenie województwa śląskiego w oparciu o realizowany monitoring krajowy i regionalny"
Wydział: Nauk o Ziemi
Uczelnia: Uniwersytet Śląski
Najważniejsze osiagnięcia: - staż zawodowy GSF - National Research Center for Environment and Health Instytut “Groundwater Ecology”, Monachium. - laureatka konkursu na „najlepszych absolwentów wyższych uczelni w dziedzinie ochrony środowiska” organizowanego przez Fundacje im. Nowickiego, Warszawa oraz Deutsche Bundesstiftung Umwelt, Osnabrück - udział w projekcie tworzenia planu przestrzennego zagospodarowania północno-wschodniej części Centrum w Katowicach. -udział w realizacji projektu tworzenia „wetland” we „Freeland” w północno-wschodniej części Danii. Badania fizycznych i chemicznych parametrów wody. -University of Aarhus; Dania; Centre of The „Environmental Studies”; kurs: „Environmental Studies”; department of geology
Aktywność pozazawodowa: związana z aktywnością zawodową ponieważ to czym sie do tej pory zajmowałam/zajmuje jest powiązane..mniej lub bardziej ściśle...lubię to co robie! ..nawet "fizyczna aktywność" w chwili obecnej jest powiązana z pracą...20km na moim "rumaku" dziennie!

Pobyt na stypendium

Miejsce pobytu: Monachium
Nazwa: GSF - Forschungszentrum für Umwelt und Gesundheit – MÜNCHEN
Tematyka prac wraz z przykładami projektów: -Źródło pochodzenia azotu δ15N i tlenu δ18O w azotanach oraz siarki δ32S i tlenu δ18O w siarczanach w wodach podziemnych na terenie Parku Narodowego Berchtesgaden - „Wimbach” -zmian i różnic frakcjonowania stabilnych izotopów podczas hodowli bakterii redukujących siarkę przy użyciu różnych czynników stresowych
Motto: Życie jest piękne!!!
Komentarz z naciskiem na zdobyte umiejetnosci: -Nauczyłam sie również, jak współpracować z naukowcami co w gruncie rzeczy w wielu przypadkach nie jest takie proste. -możliwość wykorzystania i zapoznania sie z użytkowaniem sprzętu laboratoryjnego, -upewniłam sie tylko jeszcze mocniej w przekonaniu że w życiu należy mocno wierzyć, myśleć pozytywnie a wszystko jest możliwe!!!

Doświadczenia zdobyte po stypendium

Praca, doktorat, kursy, szkolenia itp.:
Specjalizacja w ochronie środowiska (pod kątem wspólnych projektów):

Pozostałe

Znajomość jezyków: angielski niemiecki ;)
Zainteresowania: wyprawy górskie, psychologia, kulturoznawstwo (szczególnie w praktyce...)

edytuj