Emilia Kowalska (obecnie Cieślak) - laureat Konkursu Fundacji im. Nowickiego

Dane podstawowe:

Imię: Emilia
Nazwisko: Kowalska (obecnie Cieślak)
Tytuł: dr
Edycja: 7

Przed stypendium

Temat pracy magisterskiej: Analiza porównawcza technik oceny cyklu życia produktu
Wydział: Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska
Uczelnia: Politechnika Łódzka
Najważniejsze osiagnięcia: nagroda w ogólnopolskim konkursie Ministra Środowiska „Nauka na rzecz ochrony środowiska i przyrody” na najlepsze prace magisterskie i licencjackie w roku 2001 i 2002
Aktywność pozazawodowa:

Pobyt na stypendium

Miejsce pobytu: Bremen: marzec - lipiec, Freiburg: sierpień - grudzień
Nazwa: Zentrum für Umweltforschung und Umwelttechnologie (UFT), Universität Bremen; Öko-institut e.V. Freiburg
Tematyka prac wraz z przykładami projektów: ocena cyklu życia, ocena ekoefektywności Projekty: - Bremen: ocena porównawcza dwóch alternatywnych procesów produkcyjnych płynu jonowego o nazwie BMIM Triflat – współpraca w firmą chemiczną Merck - Freiburg: EcoTopeTen, projekt mający na celu wypromowanie produktów przyjaznych środowisku na rynek masowy (http://www.ecotopten.de/start.php)
Motto: Nigdy nie mów nigdy i zawsze nie mów zawsze.
Komentarz z naciskiem na zdobyte umiejetnosci: No wiec zacznę od nacisku: analiza ekoefektywności, obsługa Umberto – oprogramowania do analizowania przepływu strumieni materiałów, dodatkowe rozlegle doświadczenia dotyczące oceny cyklu życia produktu. A poza tym: stypendium jest skarbnicą nieocenionych doświadczeń wszelkiego rodzaju. Długo by pisać. Był to najlepszy i najgorszy okres w moim życiu.

Doświadczenia zdobyte po stypendium

Praca, doktorat, kursy, szkolenia itp.: W 2005 r. pracowałam w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Wydziale Oceny Dokumentacji Produktów Biobójczych. W grudniu 2010 uzyskałam tytuł doktora na Uniwersytecie Birmingham, UK (praca doktorska pt. “Imaging and analysis of natural and manufactured nanoparticles”). Obecnie pracuje jako asystent ekotoksykolog w firmie doradczej ADAS niedaleko Cambridge.
Specjalizacja w ochronie środowiska (pod kątem wspólnych projektów): - nanocząstki w środowisku - ocena ryzyka dla środowiska dla produktów ochrony roślin

Pozostałe

Znajomość jezyków: angielski (CAE), niemiecki (początkujący), rosyjski (bierna znajomość)
Zainteresowania: Muzyka w (prawie) każdym wydaniu i montaz rodzinnych video :)

edytuj